Акции

АКЦИЯ на саженцы деревьев, кустарников и винограда!!!

Условия всех акций смотрите в разделе "Новости"

Статья подробно
Посадка неукривного  винограду на арку, бесідку,  перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! Частина 1 Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! Частина 1
2020-02-23

Виноград на арці, альтанці, перголі чи просто на шпалері (як укривний чи неукривний) на півночі України буде краще розвиватися і давати більші врожаї, якщо його правильно посадити.

Багато кого з виноградарів, особливо таких, які починають займатися виноградарством, цікавить, як ми саджаємо виноград на своїх ділянках в Київській та Волинській областях. В цій статті ми це і опишемо.

1.                     Потрібно підготувати посадкове місце і замовити саджанці винограду. Описуємо покроково і рекомендуємо не змінювати послідовність, особливо в заправці ями інгредієнтами!!!

Спочатку потрібно спланувати виноградник, тобто виділити місце під нього, скласти список сортів та замовити посадковий матеріал, який планується на висадку. При виборі сортів просимо врахувати, що свій виноград ми починаємо їсти вже з 20 чисел липня і тому на початку винограднику саджаємо надранні сорти, а вже далі більш пізніші і так до вересневих. Чому так? Щоб, коли ви приходите в виноградник за ягодами, то спочатку обрізаєте перші кущі, а потім далі і далі. Це дуже зручно. Також бажано саджати кореневласні рослини, а не прищеплені, бо дуже і дуже часто підщепа відторгає щепу в місці щеплення і тоді потрібно або знову робити щеплення в корінь або замінити на кореневласний. Звичайно, бувають і ви винятки)

Є рекомендації саджати виноград на арку через 1,5 метри між кущами. Для шпалери через 3 (три) метри, але ми рекомендуємо саджати сильнорослі сорти через 4(чотири) метри, так як на півночі України вологість більша ніж на півдні і відповідно сила росту винограду сильніша за рахунок азоту. Шпалери в ряду ми ставимо «П»-образні з відстанню між стойками 1 (один) метр і вирощуємо чотири рукави по два на одну смужку «П»-образної шпалери. Висота нижнього дроту 1-1,1 м від землі, а верхнього – 2,20 м від землі. Відстань між рядами 2 (два) метри.

Все! Виноградник сплановано. Місця для копання ям визначено. Посадковий матеріал замовлено.

Потрібно ще купити з розрахунку на 1 (одну) яму:

-         0,5 кг подвійного суперфосфату або 1 кг суперфосфату

-         2-3 кг чорного металу

-         2-3 кг свинячих або коровячих кісток

-         відро перегною – сипець

-         1 літр попелу зі спаленої лози, соняшника або плодових дерев

-         пісок, чорнозем або торф (якщо вони відсутні) приблизно по 0,5 куба. 

Копання і заправка ям

Ями бажано копати літом. Це зручніше і до осінньої посадки земля встигне осісти! Ями копаємо розміром метр на метр і на метр (куб землі) і, будь ласка, не лінуйтеся викопати по таким розмірам – це пришвидшить розвиток винограду на 2-3 роки !!!. Особливо це важливо для піщаних та глиняних ґрунтів.

Яму викопали – починаємо заправляти:

-         всі інгредієнти розкидаються по ямі рівномірно. Це дуже важливо !!!!

-         якщо дуже близько ґрунтова вода або глина, то є рекомендації встелити дно щебнем фракцією 5-20 і шаром до 10 (десяти) см. Але ми щебінь не сиплемо.

-         низ ями ми вистеляємо обрізаною зимою і висушеною лозою, затоптуємо її, щоб шар був щільнішим і мав товщину в 10-15 см. Якщо немає виноградної лози, то ми беремо будь-які гілки, але виключно з плодових дерев. Коли цей шар почне гнисти, то буде давати тепло в холодні зими, і коріння молодого саджанця матимете більше шансів перезимувати, а, коли коріння добереться до цього шару, то буде використовувати поживні речовини, що накопичилися в лозі.

-         далі берем 2 – 3 (два-три) кг чорного металу (виключно чорного, а не чавуну або кольорового). Ми їдемо в пункт прийому металобрухту і купляємо обрізки арматури або труб, бо дома вже не залишилося ні іржавих цвяхів, ні арматури. Якщо у Вас листовий метал (який не шкода), то його потрібно порізати на смужки шириною до 3-х (трьох) см. У вас виникло питання, а для чого він взагалі потрібен? Метал іржавіє і, коли коріння добирається до нього, то виноград підсилює імунну систему і має додатковий захист від Хлорозу, який прогресує в вологому кліматі.

-         зверху на металобрухт розкидаємо 2-3 (два-три) кг свинячих або коров’ячих кісток. Їх купляємо на базарі в кінці дня, бо вони тоді найдешевші, з розрахунку на кількість ям . А кістки там нащо, спитаєте Ви? Кістки будуть давати рослині кальцій, який не можливо дати через листя як калій, наприклад. А це і визрівання і закладка якісних бруньок для плодоношення наступного року і імунітет рослини і т.д.

-         наступний шар – це 10-20 літрів перегною (хто відро сипле, а хто і два, це залежить від можливостей виноградаря). Якщо це трьох річний сипець, то достатньо і відра, якщо свіжий перегній, то краще розсипати 2 відра.

-         зверху на перегній рівномірно розсипаємо 0,5 кг подвійного суперфосфату. Якщо не знайшли подвійний, то сипте 1 (один) кг звичайного суперфосфату. Суперфосфат потрібен для стимулювання розвитку кореневої системи саджанця.

-         рівномірно розсипаємо літрову банку попелу. В попелі є калій, сірка та інші необхідні для коріння мінерали.

-         далі досипаємо практично до верху ями ґрунт. В ідеалі, змішується третина піску, третина чорнозему і третина торфу. Глину, викопану з ями, вивозимо за межі ділянки – назад в яму її сипати категорично заборонено. Якщо відсутній торф або чорнозем, то змішуємо інший з них з піском в пропорції 50/50. Пісок має бути обов’язково, тоді коріння не буде закисати чи задихатися, що призведе до сильного розвитку поверхневих коренів, які нам взагалі непотрібні, так як вони будуть кожної зими повністю вимерзати, що, в свою чергу, негативно позначиться на плодоношенні куща в наступний період вегетації.

-         далі починаємо заливати час від часу яму водою під верх для пришвидшення осідання землі в ямі. Особливо це важливо, якщо ями копаються з запізненням або за кілька днів до висадки рослин.


телефони ledi-flora.com.ua :

МТС             +38(095) 696-73-93

Киевстар    +38(097) 696-73-93

Лайф            +38(073) 696-73-93