Акции

АКЦИЯ на саженцы деревьев, кустарников и винограда!!!

Условия всех акций смотрите в разделе "Новости"

Статья подробно
Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! ЧАСТИНА 2 Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! ЧАСТИНА 2
2020-02-23

... продовження...дивіться Частину 1 в розділі "Статті"

1.                     Посадка саджанця винограду восени (листопад) 

З розрахунку на одну яму завчасно готуємо 4 (чотири) патика довжиною до 1 метра, 2-3 дошки довжиною до пів метра і пляшку для накриття саджанця. Ми беремо 2-х літрову пластикову пляшку з-під води або пива. Відрізаємо ножем дно так, щоб частини ребер жорсткості залишились, пробку відкручуємо та відкладаємо до весни, а етикетку знімаємо і – в сміття. Пляшку всередині добре вимиваємо від бруду і висушуємо. До дня посадки зберігаємо в сухому чистому місці.

а) Перед посадкою глибина ями має буди 30-35 см. Якщо яма викопана за кілька днів до посадки, то її глибина має бути не глибше ніж 25 см. Це пов’язано з тим, що земля ще осідатиме і коренева система заглибиться на потрібну глибину.

б) За добу – дві до посадки готуємо саджанець до посадки. Отриманий поштою саджанець розпаковуємо.

Надземну частину (лозинку) підрізаємо, залишаючи 2-4 вічки (більше не потрібно так як нам необхідно виростити одну – дві лози в цей сезон).

Кореневу систему підрізаємо до довжини 10-12 см і ставимо в десяти літрове відро, в яке наливаємо води рівно стільки, скільки потрібно, щоб повністю покрити кореневу систему. В воду ми не добавляємо ні меду, ні укорінювач, бо вважаємо, що ними краще пролити все після висадки. В воді саджанець має стояти одну – дві доби з обов’язковою заміною води кожні 12 годин.

в) В день посадки спочатку робим розчин для знезараження коренів. Для цього ми в 10-ти літрове відро виливаємо пляшечку «Престиж» від Bayer (в інструкції вказано що на 2,5 літри, але ми розчинаємо в 5 літрах) і помішуємо час від час протягом 20 хвилин. В цей розчин ми ставимо саджанець за 20 хвилин до висадки. Або можна замочити кореневу систему в Актарі від Сінгенти. Беремо 10-літрове відро, в нього наливаємо 5 літрів води і розчиняємо 7 пакетиків Актари (це близько 10 грам) і помішуємо час від часу протягом 20 хвилин, щоб він став готовим до використання. В цей розчин ми ставимо саджанці за 1,5-2 години до висадки. Після висадки саджанців розчин з Актарою не виливаємо як з Престижем за межі ділянки, а додаємо воду до повного відра, помішуємо, щоб кожна молекула води прийняла Актару, і через хвилин 20 потрохи підливаємо під висаджені кущі після того, як земля вбере 20 літрів чистої води. Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим, що перевірено досвідом і точно працює.

По центру ями робимо гірку (як піраміди в Єгипті) висотою 10-12 см. Дістаємо саджанець з розчину Престижу і, не промиваючи його водою, ставимо кореневою п’яткою на вершину гірки. Тримаючи його однією рукою, іншою рівномірно розправляємо корені по схилу гірки, щоб всі корні були направлені вниз, а не горизонтально, і для надійності прижимаємо жменями землі кінці коренів. Далі, тримаючи саджанець за верхівку, засипаємо кореневу систему сумішшю землі, про яку писали раніше, так щоб вона покривала кореневу на один сантиметр. Після засипки притоптуємо землю і при необхідності досипаємо до потрібного рівня і знову притоптуємо. Після посадки саджанця глибина ямки становить приблизно 10-15 см. Далі виливаємо в яму 20 (двадцять) літрів води. Все!!! Саджанець посаджений!!!

На наступний день приступаємо до укриття саджанців винограду на зиму. Вбиваємо 4(чотири) патика по кутах ями (щоб весною знати, де її периметр). На дно ями кладемо 2-3 дошки (щоб весною знати на яку глибину відкопуватися і часом не викопати і саджанець також). Далі ставимо на саджанець підготовлену завчасно пляшку горлом до верху. Пляшка має повністю покривати саджанець. Якщо лоза стирчить з горловини пляшки, то ми піднімаємо пляшку вище до потрібної висоти, а під неї підсипаємо землю. Далі засипаємо яму землею так, щоб її рівень був на 10 см. вище пляшки.

До весни більше нічого робити не треба.

Приблизно 10 квітня ми розгортаємо землю над саджанцем так, щоб відкрилося 10 сантиметрів пляшки і залишаємо її так ще протягом 2 (двох) тижнів, після чого повністю розкопуємо ямку в межах вбитих по кутах патичків і не нижче покладених на дно ями дошок. Якщо протягом цих двох тижнів мають бути зворотні заморозки (відстежуємо виключно по Гісметіо), то ми просто закручуємо пробку і накриваємо агроволокном. Коли заморозки відходять, то пробка і агроволокно прибираються. Якщо зворотні заморозки ідуть і в травні, то процедура та ж сама.

Після повної розкопки саджанця йому потрібно зробити вологозарядний полив (протягом доби виливаємо по два відра води в два заходи). Далі, на другий день, потрібно захистити кореневу систему від шкідників (ми розчиняємо 1 пакет «Актара» (це 1,4 грама в пакеті і Ви повинні мати 100 % гарантію, що це оригінал, бо на ринку дуже багато підробок, які не працюють) на 10 літрів води і виливаємо під 1 (один) саджанець. Це важливо : один саджанець – одне ПОВНЕ відро з розчином. Відповідно скільки саджанців – стільки відер розчину готується. Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим, що перевірено досвідом і точно працює.

2.                     Посадка саджанця винограду весною (з відкритою кореневою системою саджанці винограду саджати можна до кінця травня)

Та сама процедура, що і в осінній посадці, тільки до моменту укриття саджанця, так як весною вкривати пляшкою саджанець не потрібно при умові відсутності зворотних заморозків, але є і свої нюанси, про які Ви маєте знати і враховувати в своїх умовах.

Коренева система винограду отримує термоудар, якщо температура землі нижча ніж 11℃. Це призводить до занадто довгого періоду адаптації. Наприклад, на Запоріжжі така температура вже 10 - 15 квітня, а на Київщині земля так прогрівається тільки на початку травня. Щоб прискорити процес прогрівання землі,  її потрібно накрити ( як тільки зійде сніг) чорною плівкою або чорним агроволокном і при наявності теплих днів в квітні земля прогріється на 2 тижні раніше.

Після посадки саджанця йому потрібно зробити вологозарядний полив (протягом доби виливаємо по два відра води в два заходи). Далі, на другий день, потрібно захистити кореневу систему від шкідників (ми розчиняємо 1 пакет Бурштинової кислоти, 1 пакет добрива Майстер-Агро (3-28-28, 25гр) і 2 пакети «Актара» (це 1,4 грама в пакеті і Ви повинні мати 100 % гарантію, що це оригінал, бо на ринку дуже багато підробок, які не працюють) на 10 літрів води і виливаємо під 1 (один) саджанець. Це важливо: один саджанець – одне ПОВНЕ відро з розчином. Відповідно скільки саджанців – стільки відер розчину готується. Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевірено досвідом і точно працює.

Все!!! Саджанець посаджений!!!

P.S. Препарати, указані в цій статті, є у нас в продажу і вони оригінальні - ми дилери виробників. В цій статті ми описали як правильно посадити виноград на півночі України. Ця метода опрацьована і перевірена нами. Вона працює на ВІДМІННО!!!!

 Р.S. при бажанні скачайте цю статтю  в розділі "Прайси" нашого сайту.

З повагою,

Колектив росплідника ledi-flora.com.ua


наші телефони :

МТС             +38(095) 696-73-93

Киевстар    +38(097) 696-73-93

Лайф            +38(073) 696-73-93

 

другие статьи

Поиск товаров

Новинки
Смородина Партизанка Брянская : Новинка черного крупноплодного сорта
Смородина Партизанка Брянская : Новинка черного крупноплодного сорта
Личные наблюдения : Партизанка Брянская это сорт черной смор...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 50.00 грн.
        1 уп. - 60.00 грн.
Смородина Русалка : Новинка черного крупноплодного сорта
Смородина Русалка : Новинка черного крупноплодного сорта
Личные наблюдения : Русалка, сорт с очень крупной и очень вк...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 50.00 грн.
        1 уп. - 60.00 грн.
Белая смородина Умка : Новинка сладкого сорта
Белая смородина Умка : Новинка сладкого сорта
Личные наблюдения: Умка имеет свой уникальный сладковатый вк...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 50.00 грн.
        1 уп. - 60.00 грн.