Акции

АКЦИЯ на саженцы деревьев, кустарников и винограда!!!

Условия всех акций смотрите в разделе "Новости"

Статья подробно
Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! ЧАСТИНА 2 Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! ЧАСТИНА 2
2019-03-05

... продовження...дивіться Частину 1 в розділі "Статті"

- далі начинаємо заливати , час від часу, яму водою під верх для пришвидшення усадки землі в ямі. Особливо це важливо якщо  ями  копаються з запізненням або за кілька днів до висадки рослин.

  2) Посадка садженця винограду осінню , в листопаді. 

З розрахунку на одну яму завчасно готуємо 4 (чотири) колики довжиною до метра , 2-3 дошки довжиною до пів метра і  пляшку для накриття садженця. Ми беремо 2-х літрову платикову пляшку з під води або й пива. Відрізаємо ножем дно так, щоб частини ребер жорсткості залишились, пробку відкручуємо та відкладаємо до весни, а етикетку знімаємо і в мусор. Пляшку в середені добре вимиваємо від бруду і висушуємо. До дня посадки зберігаємо в сухому чистому місці.

  а) Перед посадкою глубина ями має буди 30-35 см.  Якщо яма викопана за кілька днів до посадки, то її глубина має бути  не глибше ніж 25 см. Це пов*язано з тим що земля ще сядатиме і коренева система заглубиться на потрібну глубину.

  б) За добу –дві до посадки підготовляємо садженець для посадки. Отриманий по пошті  садженець розпаковуємо.

 Наземну частину ( лозинку) підрізаємо залишаючи 2-4 почки ( більше не потрібно так як нам потрібно виростити одну – дві лози в цей сезон).

 Кореневу систему підрізаємо до довжини 10-12 см. і ставимо в десяти літрове відро, в яке наливаємо води рівно стільки – скільки потрібно щоб повністю  покрити кореневу.  В воду ми недобавляємо ні меду ні корнеобразовувачі так як вважаємо, що  ними краще пролити все після висадки. В воді садженець має стояти одну – дві доби, з  обов*зковою заміною води кожні 12 годин.

  в) В день посадки спочатку робим розчин  для обеззараження коренів.  Для цього ми в 10-ти літрове відро виливаємо  флакончик «Престіж»  від Bayer (Байєр) ( в інструкції вказано що на 2,5 літри, але ми розчинаємо в 5 літрах) і помішуємо час від час на протязі 20 хвилин, коли він стає готовим до використання. В цей розчин ми ставимо садженець  за 20 хвилин до висадки.  Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевіпенно працює.

  По центру ями робимо гірку ( аля як піраміди в Єгипті) висотою 10-12 см. Дістаєм садженець з розчину Престижу і непромиваючи його водою ставимо кореневою п*яткою на верхушку гірки. Тримаючи його одніею рукою , іншою рівномірно розправляємо корені по склону гірки, щоб всі корні були направлені в низ, а не горизонтально і для надійності прижимаємо жменями землі кінці коренів . Далі тримаючи за верхівку садженець засипаємо кореневу сумішшю землі ,про яку писали раніше, так щоб вона покривала кореневу на один см. Після засипки притоптуємо землю і при необхідності досипаємо до потрібного рівня і знову притоптуємо. Після посадки садженця. глубина ямки складає  приблизно 20-25 см. А в свіжовикопаній ямі глубина буде 10-15 см. Далі виливаємо  в яму 20 ( двадцять) літрів води. Все !!! Садженець посаджений!!!

 -- На наступний день приступаємо до укриття садженці винограду на зиму. Вбиваємо 4(чотири) колики по куткам ями ( щоб весною знати де її периметр). На дно ями кладемо 2-3 дошки ( щоб весною знати на яку глибину відкопуватися і часом не викопати і садженець також).  Далі ставимо на садженець підготовлену завчасно пляшу горлом до верху . Пляшка має повністю покривати садженець. Якщо лоза торчить з голишка, то ми піднімаємо пляшку вище до потрібної висоти а під неї підсипаємо землю. Далі засипаємо яму землею так щоб її рівень був на 10 см. вище пляшки.

До весни більше нічого робити не треба.

  - Приблизно 10 Квітня ми розгортаємо землю над садженцем так, щоб відкрилося 10 сантиметрів пляшки і залишаємо її так ще на протязі 2 (двох) тижнів, після чого повністю розкопуємо ямку в межах вбитих по куткам коликів і не нижче покладених на дно ями дощок. Якщо на протязі цих двох тижнів мають бути зворотні заморозки (відслідковуваєм виключно по Гісметіо), то ми просто закручуємо пробку і накриваємо фуфайкою. Коли заморозки відходять то пробка і фуфайка убираються. Якщо зворотні заморозки ідуть і в Травні, то процедура таж сама.

  - після повної розкопки садженця йюму потрібно зробити вологозарядний полив (на протязі доби виливаємо по два відра води в два заходи). Далі, на другий день, потрібно захистити кореневу систему від шкіднеків ( ми розчиняємо 1 пакет «Актара» (це 1,4 грамма в пакеті і Ви повинні мати 100 % гарантію, що це оригінал, бо на ринку дуже багато підробок які не працюють) на 10 літрів води і виливаємо  під 1 (один) садженець. Це важливо : один саженець – одне ПОВНЕ відро з розчином… відповідно скільки садженців – стільки відер розчину готується.  Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевіренно працює.

 

3) Посадка садженця винограду весною ( з відкритою кореневою системою садженці винограду саджати можно до кінця травня)

Та сама процедура, що і в осінній посадці, тільки до моменту укриття садженця, так як весною вкривати пляшкою садженець непотрібно, але є і свої нюанси про які Ви маєте знати і враховувати в своїх умовах :

-  Коренева система винограду отримує термоудар якщо температура земли нижча ніж 11°С а це призводить занадто довгому періоду адаптації. Наприклад на запоріжжі така температура вже 10 -15 Квітня а на Київщині земля так прогрівається тільки на початку Травня. Щоб ускорити процес прогрівання землі то її потрібно накрити ( як тільки зійде сніг) або чорною плівкою або чорним агроволокном і при наявності теплих днів в Квітні земля прогріється на 2 тижні скоріше.

  - після посадки садженця йому потрібно зробити вологозарядний полив (на протязі доби виливаємо по два відра води в два заходи). Далі, на другий день, потрібно захистити кореневу систему від шкіднеків ( ми розчиняємо 1 пакет «Актара» (це 1,4 грамма в пакеті і Ви повинні мати 100 % гарантію, що це оригінал, бо на ринку дуже багато підробок які не працюють) на 10 літрів води і виливаємо  під 1 (один) садженець. Це важливо : один саженець – одне ПОВНЕ відро з розчином… відповідно скільки садженців – стільки відер розчину готується.  Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевіренно працює.

Все !!! Садженець посаджений!!!

 

P.S. В цій статті ми описали як правільно посадити виноград на півночі України. Ця метода допрацьована і перевірена нами.. Вона працює на відмінно!!!!

 

другие статьи

Поиск товаров

Новинки
Виноград ВЕРОНА саженцы столового сорта для хранения на зиму
Виноград ВЕРОНА саженцы столового сорта для хранения на зиму
 Виноград Верона большой силы роста. Побеги вызревают ...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 80.00 грн.
        1 уп. - 100.00 грн.
Маркетт 1-но летние саженцы неукрывного винограда на арку
Маркетт 1-но летние саженцы неукрывного винограда на арку
Виноград Маркетт выдержал морозы -42 °С , зимой 2015-201...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 80.00 грн.
        1 уп. - 90.00 грн.
Гламурный секатор для женской руки  GR0040
Гламурный секатор для женской руки GR0040
Личные впечатления: секатор   GR0040 очень удобно ...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 240.00 грн.
        1 уп. - 250.00 грн.