Акции

АКЦИЯ на саженцы деревьев, кустарников и винограда!!!

Условия всех акций смотрите в разделе "Новости"

Статья подробно
Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! ЧАСТИНА 2 Посадка неукривного винограду на арку, бесідку, перголу чи просто на шпалеру ( в т.ч. укривний) на півночі України. Як робимо це ми !!! ЧАСТИНА 2
2019-03-05

... продовження...дивіться Частину 1 в розділі "Статті"

- далі начинаємо заливати , час від часу, яму водою під верх для пришвидшення усадки землі в ямі. Особливо це важливо якщо  ями  копаються з запізненням або за кілька днів до висадки рослин.

  2) Посадка садженця винограду осінню , в листопаді. 

З розрахунку на одну яму завчасно готуємо 4 (чотири) колики довжиною до метра , 2-3 дошки довжиною до пів метра і  пляшку для накриття садженця. Ми беремо 2-х літрову платикову пляшку з під води або й пива. Відрізаємо ножем дно так, щоб частини ребер жорсткості залишились, пробку відкручуємо та відкладаємо до весни, а етикетку знімаємо і в мусор. Пляшку в середені добре вимиваємо від бруду і висушуємо. До дня посадки зберігаємо в сухому чистому місці.

  а) Перед посадкою глубина ями має буди 30-35 см.  Якщо яма викопана за кілька днів до посадки, то її глубина має бути  не глибше ніж 25 см. Це пов*язано з тим що земля ще сядатиме і коренева система заглубиться на потрібну глубину.

  б) За добу –дві до посадки підготовляємо садженець для посадки. Отриманий по пошті  садженець розпаковуємо.

 Наземну частину ( лозинку) підрізаємо залишаючи 2-4 почки ( більше не потрібно так як нам потрібно виростити одну – дві лози в цей сезон).

 Кореневу систему підрізаємо до довжини 10-12 см. і ставимо в десяти літрове відро, в яке наливаємо води рівно стільки – скільки потрібно щоб повністю  покрити кореневу.  В воду ми недобавляємо ні меду ні корнеобразовувачі так як вважаємо, що  ними краще пролити все після висадки. В воді садженець має стояти одну – дві доби, з  обов*зковою заміною води кожні 12 годин.

  в) В день посадки спочатку робим розчин  для обеззараження коренів.  Для цього ми в 10-ти літрове відро виливаємо  флакончик «Престіж»  від Bayer (Байєр) ( в інструкції вказано що на 2,5 літри, але ми розчинаємо в 5 літрах) і помішуємо час від час на протязі 20 хвилин, коли він стає готовим до використання. В цей розчин ми ставимо садженець  за 20 хвилин до висадки.  Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевіпенно працює.

  По центру ями робимо гірку ( аля як піраміди в Єгипті) висотою 10-12 см. Дістаєм садженець з розчину Престижу і непромиваючи його водою ставимо кореневою п*яткою на верхушку гірки. Тримаючи його одніею рукою , іншою рівномірно розправляємо корені по склону гірки, щоб всі корні були направлені в низ, а не горизонтально і для надійності прижимаємо жменями землі кінці коренів . Далі тримаючи за верхівку садженець засипаємо кореневу сумішшю землі ,про яку писали раніше, так щоб вона покривала кореневу на один см. Після засипки притоптуємо землю і при необхідності досипаємо до потрібного рівня і знову притоптуємо. Після посадки садженця. глубина ямки складає  приблизно 20-25 см. А в свіжовикопаній ямі глубина буде 10-15 см. Далі виливаємо  в яму 20 ( двадцять) літрів води. Все !!! Садженець посаджений!!!

 -- На наступний день приступаємо до укриття садженці винограду на зиму. Вбиваємо 4(чотири) колики по куткам ями ( щоб весною знати де її периметр). На дно ями кладемо 2-3 дошки ( щоб весною знати на яку глибину відкопуватися і часом не викопати і садженець також).  Далі ставимо на садженець підготовлену завчасно пляшу горлом до верху . Пляшка має повністю покривати садженець. Якщо лоза торчить з голишка, то ми піднімаємо пляшку вище до потрібної висоти а під неї підсипаємо землю. Далі засипаємо яму землею так щоб її рівень був на 10 см. вище пляшки.

До весни більше нічого робити не треба.

  - Приблизно 10 Квітня ми розгортаємо землю над садженцем так, щоб відкрилося 10 сантиметрів пляшки і залишаємо її так ще на протязі 2 (двох) тижнів, після чого повністю розкопуємо ямку в межах вбитих по куткам коликів і не нижче покладених на дно ями дощок. Якщо на протязі цих двох тижнів мають бути зворотні заморозки (відслідковуваєм виключно по Гісметіо), то ми просто закручуємо пробку і накриваємо фуфайкою. Коли заморозки відходять то пробка і фуфайка убираються. Якщо зворотні заморозки ідуть і в Травні, то процедура таж сама.

  - після повної розкопки садженця йюму потрібно зробити вологозарядний полив (на протязі доби виливаємо по два відра води в два заходи). Далі, на другий день, потрібно захистити кореневу систему від шкіднеків ( ми розчиняємо 1 пакет «Актара» (це 1,4 грамма в пакеті і Ви повинні мати 100 % гарантію, що це оригінал, бо на ринку дуже багато підробок які не працюють) на 10 літрів води і виливаємо  під 1 (один) садженець. Це важливо : один саженець – одне ПОВНЕ відро з розчином… відповідно скільки садженців – стільки відер розчину готується.  Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевіренно працює.

 

3) Посадка садженця винограду весною ( з відкритою кореневою системою садженці винограду саджати можно до кінця травня)

Та сама процедура, що і в осінній посадці, тільки до моменту укриття садженця, так як весною вкривати пляшкою садженець непотрібно, але є і свої нюанси про які Ви маєте знати і враховувати в своїх умовах :

-  Коренева система винограду отримує термоудар якщо температура земли нижча ніж 11°С а це призводить занадто довгому періоду адаптації. Наприклад на запоріжжі така температура вже 10 -15 Квітня а на Київщині земля так прогрівається тільки на початку Травня. Щоб ускорити процес прогрівання землі то її потрібно накрити ( як тільки зійде сніг) або чорною плівкою або чорним агроволокном і при наявності теплих днів в Квітні земля прогріється на 2 тижні скоріше.

  - після посадки садженця йому потрібно зробити вологозарядний полив (на протязі доби виливаємо по два відра води в два заходи). Далі, на другий день, потрібно захистити кореневу систему від шкіднеків ( ми розчиняємо 1 пакет «Актара» (це 1,4 грамма в пакеті і Ви повинні мати 100 % гарантію, що це оригінал, бо на ринку дуже багато підробок які не працюють) на 10 літрів води і виливаємо  під 1 (один) садженець. Це важливо : один саженець – одне ПОВНЕ відро з розчином… відповідно скільки садженців – стільки відер розчину готується.  Люди користуються і біопрепаратами, але ми поки користуємся тим що перевіренно працює.

Все !!! Садженець посаджений!!!

 

P.S. В цій статті ми описали як правільно посадити виноград на півночі України. Ця метода допрацьована і перевірена нами.. Вона працює на відмінно!!!!

 

другие статьи

Поиск товаров

Новинки
Кишмиш Коктейль саженцы неукрывного винограда
Кишмиш Коктейль саженцы неукрывного винограда
Личные наблюдения: Кишмиш Коктейль неплохой неукрывной сорт ...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 120.00 грн.
        1 уп. - 140.00 грн.
Виноград Лидия саженцы неукрывного универсального сорта
Виноград Лидия саженцы неукрывного универсального сорта
Личные наблюдения: виноград  Лидия -   неприхотлив...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 60.00 грн.
        1 уп. - 70.00 грн.
Кишмиш Столетие саженцы винограда
Кишмиш Столетие саженцы винограда
Личные наблюдения: к-ш Столетие, если не дать ему заболеть ,...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 80.00 грн.
        1 уп. - 90.00 грн.