Акции

АКЦИЯ на саженцы деревьев, кустарников и винограда!!!

Условия всех акций смотрите в разделе "Новости"

Статья подробно
Профілактичні  обробки і підживлення винограду і всього саду на сезон. Як робимо це ми !!! Профілактичні обробки і підживлення винограду і всього саду на сезон. Як робимо це ми !!!
2020-02-13

    Частина 1

Ця стаття написана професіоналами нашого розплідника http://ledi-flora.com.ua.  Ви  можете користуватися нашою  схемою  обробки саду, або на її базі  розробити власну схему  . У нас ця схема працює  на відмінно.  ДУЖЕ ВАЖЛИВО : Мідним купоросом ми взагалі не користуємося, бо він провокує появу онкозахворювань у людини і тому категорично заборонений для використання в Європі. На даний час вже існує багато препаратів  в яких немає мідної основи , а вони зарекомендували себе на «Відмінно»!

Розпишемо підходи до кущів винограду , ягідників та до дерев від 1 Січня поточного року  і до 1 Січня наступного. Всі терміни умовні і можуть здвигатися в залежності від погоди ( наприклад рання чи навпаки пізня Весна)  та території ( наприклад на півдні України всі рослини просипаються на 2-3 тижні раніше ніж на півночі). Ми пишемо про свої умови – Броварський район Київщини та Маневицький район Волині, і так:

1)    Від 2 по 15 Лютого.  Обрізаємо всі невкривні кущі винограду ( бажано обрізати тільки в цей період) . обрізаємо смородину, і всі дерева, що ще не обрізали. Після обрізки обприскуємо повністю весь сад ( всі кущі і дерева)  залізним купоросом ( розрахунок 200-250 грам на 10 літрів води , а для стовбурів дерев де є мох (беремо 300-350 грамів ЗалКуп). Обприскування потрібно робити при плюсовій температурі в день обприскування,  бажано в сонячні дні і обовязково закінчити до 13 години, щоб до 16 години вода після обприскування вже випарувалася а залізний купорос почав діяти. Залізний купорос нагрівається, робить мікроплівку навколо кори гілля і створює вакуум , в якому задихаються і  гинуть яйця всіх шкідників та бактерій  які зимують під корою. А велика концентрація палить лишайники і мох на деревах і кущах. Вважається що це обприскування вбиває до 40-50 % зимуючих шкідників і тому воно таке важливе. При обприскуванні Залізним купоросом прилипачами користуватися заборонено!

2)    15-25 Березня зазвичай. Обприскуємо весь садок ( виноград , всі кущі, всі дерева) Карбамідом ( Мочевиною) з розрахунку 100 грам мочевини  та 1 пакет Прилипача на 10 літрів води. Мочевина  виконує  ту саму дію, що і залізний купорос – вбиває зимуючих шкідників, що не загинули під час обробки Залізним купоросом – це перше її призначення.  Та робить ще одну - дуже важливу справу! Обовязково потрібно дуже якісно обприскати всі абрикоси в саду.  Наша практика обприскувань (на Волині і Київщині) показала, що після такої обробки Абрикоси починають цвісти та перецвітають з запізненням в 10-14 днів. Останні три роки спостережень показали, що цвітіння проходить акурат між зворотніми заморозками на початку Квітня та на початку Травня і тому ми кожного року з плодами.

3)    5-15 Квітня зазвичай ( Це обприскування обовязково зробити – бо воно майбуть найголовніше).    В ці дні ми спочатку проливаємо від шкідників пристовбурові  кола ( весь садок)  та обприскуємо (до цвітіння!!!) від всіх видів шкідників (кліщі, гусінь,плодожорки і т.д.) та мучністої роси і фітофтори смородину, аґрус, клубніку  і зерняткові  дерева ( яблуня, груша, айва, горіх). Кісточкові дерева обробляємо цим самим розчином але не до цвітіння а відразу після його закінчення . Робимо все покроково:

- Спочатку робимо пристовбурові кола  навколо  винограду ( разом розкриваємо вкритий виноград), всіх кущових рослин ( як ягідних , так і декоративних  наприклад Рози чи Cамшит чи Туя) та дерев в саду.

- Коли с цим покінчили , посипаємо ( як в давнину сіяли пшеницю) Подвійним суперфосфатом  в середині пристовбурових кіл і пересапуємо сапою так, щоб гранули були прикриті шаром землі.

- Далі робимо вологозарядний полив всього винограду і молодих кущів і дерев. 

- Далі готуємо розчини і обробляємо:

А) ПОЛИВ. Цей полив найбільший і один з найважливіших, Бо ми і обеззаражуємо  землю від шкідників ( наприклад  личинок десяти видів хрущів від яких гине 9 рослин з десяти)і даємо стартову підкормку всім рослинам саду.  Для поливу – беремо з розрахунку на 10 літрів - Актари  2 пакети по 1,4 гр., 1 пакет Мастер-Агро ( 3-28-28, 25грамів)та Бурштинової кислоти 1,5 гр. – 1 пакет. Розчиняємо їх в 9 літрах води і після розчинення добавляємо 1 літр настою перегною ( після Жіночого свята – 9-12 Березня, ми беремо бочку, насипаємо  в неї третину курячого посліду, або коров’ячого чи конячого перегною, або всього по-трохи, потім  до верху доливаємо воду і настоюємо 21 день помішуючи раз на 2-3 дні). Хвилин 20-ть настоюємо помішуючи час від часу., а тоді проливаємо. Витрати розчину такі:

1кущ винограду – 5 л. розчину;

1 молоде дерево – 5 л. розчину;

1 доросле дерево – 10 літрів розчину;

1 ягідний або декоративний кущ – 3 л. розчину(або  10л. відро на 3 кущі).

Обов’язково  поливаємо з лійки ( по землі) клубніку, малину, квіти (наприклад  Хризантеми та луковичні – наприклад тюльпани чи лілії), газонну траву.  Бо це і  боротьба зі шкідниками і підживлення рослин на початку сезону. У нас відро розчину йде приблизно на три квадратних метра площі. Тоді дуже добре насичується земля .

Тепер порахуйте скільки у Вас в саду дерев, кущів, винограду і квадратних метрів для поливу лійкою. Помножте на літраж  …поділіть на 10 і будете знати яку кількіть пакетів Актари, Бурштинової кислоти  та Мастер-Агро необхідно закупити для цього поливу. Так розраховуйте на всі наступні поливи та обприскування, запам’ятайте це, бо надалі цей абзац  писати не будемо.

 Б) ОБПРИСКУВАННЯ.  В цей період  ми обприскуємо весь сад за виключенням винограду ( бо він ще «спить» . Кісточкові дерева обприскуємо, цім розчином, відразу після закінчення цвітіння – у нас приблизно останні числа Квітня.. Головне не забути обов’язково це зробити бо шкідники і бактерії «нароблять» багато гнилих і червивих плодів.

В купаж для цього оприскування (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо  такі препарати:

-       Від всіх видів кліщів застосовуємо інсектицидиМіральд ( від Сімейний сад) 20 мл. – 2 пакети, або Антикліщ Про (від Укравіт)20 мл.-2 пакети, або Вермітек (новинку від Сінгенти) 30 мл. -3 пакети - хоч він і значно дорожчий за інші препарати .  … у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Від плодожерки, лістовійки, попелиці, трипсів і т.д. застосовуємо інсектицидиТурбо Престо (від Сімейний сад) 6мл.- 2 пакети,  або Енжіо (від Сінгенти)3,6 мл. –один пакет… у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Від борошнистої роси,  гнилей, курчавості листя, плямистостей і т.д. застосовуємо  фунгіциди, які працюють при низьких плюсових температурах – Страж (від Укравіт) 9мл.- 3 пакети,  або Мобіль (від Сімейний сад) 6 грам -2 пакети, або Хорус (від Сінгенти) 6 грам -2 пакети … у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Підкормка рослин ДО ЦВІТІННЯ - Плантатор, 0-25-50, (дуже потрібен для цвітіння)25 гр – один пакет, Борна кислота ( вкрай необхідна для ліпшого запліднення квіток під час цвітіння) 10 грам, Бурштинова кислота 1,5 гр. – один пакет (від стресів які переносять рослинина всіх фазах розвитку,  під час  цвітіння, перепадів температури, градів і т.д… Ми не використовуємо дорогі антістреси, так як вони всі на базі Бурштинової кислоти) , Прилипач ( щоб розчин довше тримався на бруньках и молодому листі)

ДУЖЕ ВАЖЛИВО !!! Всі ці індігрієнти окремо розчиняємо в воді і вже потім , розчиненими зливаємо в одне відро ( або іншу посудину , наприклад як ми – бочку на 200 літрів). Далі настоюємо   20 хвилин, час від часу помішуючи. Все…. Купаж готовий!  Тепер наливаємо купаж в оприскувач і гайда все що потрібно. Запам’ятайте !!! Так ми будемо робити з усіма наступними купажами , для обприскування  і тому дублювати цей абзац надалі не будемо .

 Після  ЦВІТІННЯ (це якщо не змогли оприскати до цвітіння , та для кісточкових дерев ( черешня, вишня і т.д.) – Плантатор, 20-20-20 (дуже потрібен для росту плодів)25 г – один пакет, Бурштинова кислота  (від стресів які переносять рослини під час цвітіння  і негативних примх природи), Прилипач ( щоб розчин довше тримався на листі).

4)    5-10 Травня зазвичай…. Обприскуємо  всі кущі винограду, включаючи і молоді і ще не плодоносячі. В цей період  вже має бути три листка. Обробляємо від кліщів , оідіуму, мільдью, краснухи, фомопсісу та сірої гнилі.

В купаж для цього оприскування (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо  такі препарати:

-       Від всіх видів кліщів застосовуємо інсектицидиМіральд ( від Сімейний сад) 20 мл. – 2 пакети, або Антикліщ Про (від Укравіт)20 мл.-2 пакети, або Вермітек (новинку від Сінгенти) 30 мл. -3 пакети … у них та сама діюча речовина, тому на вибір.  Їм в цій «боротьбі» допомогатимуть Скутер або Теовіт Джет.

-        Від  мільдью, краснухи, фомопсісу та сірої гнилі і т.д. застосовуємо  фунгіциди, які працюють при низьких плюсових температурах – Страж (від Укравіт) 9мл.- 3 пакети,  або Мобіль (від Сімейний сад) 6 грам -2 пакети, або Хорус (від Сінгенти) 6 грам -2 пакети… у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Від оідіуму і як поміч від кліщів застосовуємо фунгіциди - Скутер (від Сімейний сад)40 гр- 1 пакет, або Теовіт Джет (від Сінгенти) 40 гр- 1 пакет … у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Підкормка рослин  Плантатор, 0-25-50, (дуже потрібен для цвітіння)25 г – один пакет , Бурштинова кислота  (від стресів які переносять рослини під час вегетації)1,5 гр. – один пакет, Прилипач ( щоб розчин довше тримався на бруньках и молодому листі)

-       Всі ці індигриєнти окремо розчиняємо в воді і вже потім  зливаємо в одне відро і т.д.

5)    20-30 Травня зазвичай…. Проливаємо  та Обприскуємо  виноград перед цвітінням ( на кущах вже є суцвіття, вони збільшилися в розмірі  і  ось ось зацвітуть ). Це обприскування  і наступне  найважливіші  для винограду і найбільші  по кількості препаратів в купажі.  Головна мета цього обприскування – дати винограду всі необхідні метали і мікроєлементи - бор, молібден, калій, кальцій, фосфор, цинк, та  обробити від  гронової  листовійки , оідіуму, мільдью, антракнозу, чорної плямистості та сірої гнилі.

Перед обприскуванням необхідно пролити ПЛОДОНОСЯЧІ  КУЩІ винограду  добривом для винограду Плантатор, 5-15-45 в купажі з Бурштиновою кислотою та настоєм перегною (схема поливу та сама, що ми писали в темі «5-15 Квітня» тільки без Актари ( її ми добавимо  в полив після цвітіння). Якщо настою перегною немає, то проливаємо без нього.  Дуже важливо обов’язково пролити і щойно посаджені, молоді кущі винограду, та ті, що ще не плодоносять, але Плантатором, 20-20-20 плюс настойка перегною(якщо є) плюс Бурштинова кислота. Після поливу починаємо обприскування всіх кущів винограду, включаючи і молоді і ще не плодоносячі.

В купаж для цього оприскування (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо  такі препарати:

-       Від гронової лістовійки  застосовуємо інсектицид – Матч ( від Сінгенти) 8 мл. -2 пакети . 

-        Від  оідіуму, мільдью,  чорної плямистості та сірої гнилі і т.д. застосовуємо  фунгіциди – Старк (від Сімейний сад) 12мл -2 пакети, або Квадріс (від Сінгенти) 12мл -2 пакети… у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Від  АНТРАКНОЗУ  комплексно (в купажі ) застосовуємо  на вибір    Фундазол 30мл -3 пакети  (від Сімейний сад).  Або від Сінгенти (  Світч, 20мл -2 пакети + Квадріс  12мл -2 пакети).  Важливо!!! – ми раніше для профілактики  антракнозу використовували фунгіцид  Антракол( від Байер), але виробник зняв його з виробництва і зараз в Україні продають або залишки або  мабуть  підробку! Але профобробку зробити потрібно обов’язково!!!

-       Підкормка винограду : 

Плантатор, 0-25-50, (де фосфору 25 а калия 50 , він дуже потрібен для кращого цвітіння)25 г – один пакет ,

Борна кислота ( вкрай необхідна для кращого запліднення квіток під час цвітіння) 10 грам, або Хелат бору 50 мл.- 1 пакет,

Хелат Кальцию (допомагає кращому  запиленню  та скорішему визріванню кісточок в ягоді) 50 мл.- 1 пакет ,

Хелат Молибдену ( вкрай важливий для фотосинтезу та регулювання азоту в рослині)10 мл.- 1 пакет,

Сульфат Цинку (відповідає за збільшення та збереження цукру і вітамінів в ягодах)10гр. – 1/5 частина пакету

Бурштинова кислота  (від стресів які переносять рослини під час цвітіння і вегетації)1,5 гр. – один пакет,

Прилипач ( щоб розчин довше тримався на молодому листі)

Всі ці індигриєнти окремо розчиняємо в воді і вже потім  зливаємо в одне відро і т.д.

6)    15-20 Червня зазвичай…. Проливаємо виноград та осінні сорти малини і клубніки.  Обприскуємо  виноград після  цвітінням ( виноград перецвів і ягоди в стадії «гороху» ). Це обприскування  і минуле  найважливіші  для винограду.  Головна мета цього обприскування – дати винограду мікроєлемент  - Марганець ( Його не можна давати рослинам до цвітіння), та обов’язково  обробити від  кліщів , оідіуму,  мільдью,  чорної плямистості та сірої гнилі.

А) ПОЛИВ. Цей полив один з найважливіших, Бо ми і обеззаражуємо  землю від шкідників ( наприклад  личинок десяти видів хрущів від яких гине 9 рослин з десяти)і даємо стартову підкормку всім рослинам саду.  Для поливу – беремо з розрахунку на 10 літрів - Актари  2 пакети по 1,4 гр., 1 пакет Мастер-Агро ( 3-28-28, 25грамів)та Бурштинової кислоти 1,5 гр. – 1 пакет. Розчиняємо їх в 9 літрах води і після розчинення добавляємо 1 літр настою перегною ( як настоюємо писали раніше,  в розділі «5-15 Квітня»). Хвилин 20-ть настоюємо помішуючи час від часу., а тоді проливаємо. Проливаємо такі культури : виноград,  осінню клубніку, осінню малину, жимолость, декоративні кущі, дерева – що ще не плодоносять або вже віддали весь всій врожай.

В купаж для цього обприскування винограду (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо  такі препарати:

-       Від всіх видів кліщів застосовуємо інсектицидиМіральд ( від Сімейний сад) 20 мл. – 2 пакети, або Антикліщ Про (від Укравіт)20 мл.-2 пакети, або Вермітек (новинку від Сінгенти) 30 мл. -3 пакети … у них та сама діюча речовина, тому на вибір.  Їм в цій «боротьбі» допомагатимуть Скутер або Теовіт Джет.

-       Від оідіуму і як поміч від кліщів застосовуємо фунгіциди - Скутер (від Сімейний сад)40 гр- 1 пакет, або Теовіт Джет (від Сінгенти) 40 гр- 1 пакет… у них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Від   мільдью,  чорної плямистості та сірої гнилі і т.д. застосовуємо  фунгіциди – Ремонталь (від Сімейний сад) 50гр. -2 пак., або Цілитель (від Укравит) 50гр. -2 пакети,  або Рідоміл Голд (від Сінгенти) 50гр. -2 пакети…. у всіх них та сама діюча речовина, тому на вибір.

-       Підкормка винограду : 

Плантатор, 20-20-20, (де азоту, фосфору , калію по 20 , які  потрібні для кращого росту лози )25 г – один пакет ,

Борна кислота ( вкрай необхідна для кращого запліднення квіток під час цвітіння) 10 грам, або Хелат бору 50 мл.- 1 пакет,

Сульфат Маргацю (відсутність марганцю призводить до  хлорозу)30гр. – 1 пакет

Бурштинова кислота  (від стресів які переносять рослини під час цвітіння і вегетації)1,5 гр. – один пакет,

Прилипач ( щоб розчин довше тримався на листі)

Всі ці індігриєнти окремо розчиняємо в воді і вже потім зливаємо в одне відро  і т.д.

7)    25-30 Червня зазвичай…. та про наступні обробки чи

другие статьи

Поиск товаров

Новинки
Біофунгіцид Effect уныверсальний для городу оригинал від БІОХІМ-СЕРВІС 20гр
Біофунгіцид Effect уныверсальний для городу оригинал від БІОХІМ-СЕРВІС 20гр
в упаковке 80 пачек... Оптовые цены обговариваются индивидуа...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 15.00 грн.
        1 уп. - 16.50 грн.
Біофунгіцид Effect для винограду оригинал від БІОХІМ-СЕРВІС 20гр
Біофунгіцид Effect для винограду оригинал від БІОХІМ-СЕРВІС 20гр
в упаковке 80 пачек... Оптовые цены обговариваются индивидуа...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 15.00 грн.
        1 уп. - 16.50 грн.
Біофунгіцид Effect для плодового-ягодных культур оригинал від БІОХІМ-СЕРВІС 20гр
Біофунгіцид Effect для плодового-ягодных культур оригинал від БІОХІМ-СЕРВІС 20гр
в упаковке 80 пачек... Оптовые цены обговариваются индивидуа...
подробнее...
Наличие: Есть Сообщить о появлянии
        5 уп. - 15.00 грн.
        1 уп. - 16.50 грн.