
2020-02-26
1-10 та 15-20 серпня Обприскуємо виноград біопрепаратами. Головна мета цього обприскування – дати винограду профілактичний захист від оїдіуму, а за компанію і від бактеріального раку, альтернаріозу, пероноспорозу і мільдью. В купаж для цього обприскування винограду (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо такі препарати:
- харчова сода 4 ст. ложки (80-100 г) + йод (15-20г),
- Біофунгіцид Effect для винограду 40 г – 2 пакети. Пробували Фітоспорин та Мікосан, але, з нашої точки зору, вони не захищають виноград,
- підживлення винограду:
Сульфат калію 3 столових ложки (70-75 г) на 10 літрів води (містить 52% калію),
Сульфат магнію 1 столова ложка (20-25 г) на 10 літрів води,
Бурштинова кислота (від стресів, яких зазнають рослини під час цвітіння і вегетації) 1,5 г – 1 пакет,
Біоприлипач (щоб розчин довше тримався на листі).
Всі ці інгредієнти окремо розчиняємо в воді і вже потім зливаємо в одне відро.
2. Серпень Обов’язково перед дощем і після нього потрібно обробити виноград. Обприскуємо виноград біопрепаратами. Головна мета цих двох обприскувань – дати винограду калій та профілактичний захист від оїдіуму перед дощем і після нього. На півночі України в серпні погода часто приносить «сюрпризи» у вигляді різкого падіння температури (до +8-10°С) на 2-3 дні. І в цей момент йде прохолодний дощ, від якого з’являється оїдіум на гронах і лозі винограду. Як зрозуміти, коли потрібно обробити виноград? Ми відслідковуємо виключно Гісметео, принаймі, вони точно попередять за 5-6 днів. І тому беремося обприскувати виноград. Як тільки дощ пройшов, необхідно терміново (протягом 1-3 днів після закінчення дощу) знов обприскати виноград цим самим розчином. Якщо серпень буде теплим і сухим, то достатньо однієї обробки десь 15-20 серпня. В купаж для цих обприскувань винограду (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо такі препарати:
- харчова сода 4 ст. ложки (80-100 г + йод (15-20 мл),
- підживлення винограду:
Сульфат калію 3 столових ложки (70-75 г) на 10 літрів води (містить 52%калію),
Сульфат магнію 1 столова ложка (20-25 г) на 10 літрів води. Ми перестали використовувати калімагнезію, так як там вміст калію тільки 32 % і вона дуже погано розчиняється в воді.
Бурштинова кислота (від стресів, яких зазнають рослини під час цвітіння і вегетації) 1,5 г – 1 пакет,
Біоприлипач (щоб розчин довше тримався на листі).
Всі ці інгредієнти окремо розчиняємо в воді і вже потім зливаємо в одне відро (або іншу посудину, наприклад, як ми – бочку на 200 літрів). Далі настоюємо 20 хвилин, час від часу помішуючи. Все! Наливаємо купаж в оприскувач і гайда обробляти весь виноград. Через 24 години виноград вже можна їсти.
3. 1-15 вересня Готуємо виноград і весь сад в зиму.
Зазвичай приблизно 15 вересня «б’ють» перші приморозки, після яких наступні можуть бути вже аж в кінці жовтня. Після них листя перестає працювати, ягоди винограду і плоди дерев втрачають сік і цукор. Вони зморщуються і не зберігаються в погребах. Тому ми намагаємось зібрати весь виноград та плоди і обробити весь садок до 15 вересня. Плюс це обприскування останнє в цьому сезоні, так як завдяки йому, ще працюючий листовий апарат, дає повний захист рослинам на всю зиму, та відпадає потреба обробок залізним купоросом в листопаді для всього саду – навіть для винограду, який потрібно вкривати на зиму. Отже, зібрали врожай – тепер потрібно внести подвійний суперфосфат під всі кущі і молоді дерева.
Посипаємо (як в давнину сіяли пшеницю) подвійним суперфосфатом в середині пристовбурових кіл і пересапуємо сапою так, щоб гранули були прикриті шаром землі (так само як весною, в квітні на початку сезону). Далі полив:
ПОЛИВ Цим поливом ми і знезаражуємо землю від шкідників. Для поливу беремо з розрахунку на 10 літрів 2 пакети Актари по 1,4 г, Плантатор (0-25-50) 1 пакет та Бурштинової кислоти 1,5 г – 1 пакет. Розчиняємо їх у воді і хвилин 20 настоюємо, помішуючи час від часу, а тоді проливаємо. Витрати розчину такі:
1кущ винограду – 5 л розчину;
1 молоде дерево – 5 л розчину;
1 доросле дерево – 10 л розчину;
1 ягідний або декоративний кущ – 3 л розчину.
Обов’язково поливаємо з лійки (по землі) полуницю, малину, квіти, газонну траву, бо це і боротьба зі шкідниками, і підживлення рослин в кінці сезону. У нас відро розчину йде приблизно на три-чотири квадратних метри площі. Тоді дуже добре насичується земля.
ОБПРИСКУВАННЯ В цей період ми обприскуємо весь сад. В купаж для цього обприскування (розрахунок на 10 літрів води) використовуємо такі препарати:
- від всіх видів кліщів застосовуємо інсектициди Міральд (від Сімейний сад) 20 мл – 2 пакети, або Антикліщ Про (від Укравіт) 20 мл – 2 пакети, або Вермітек (від Сінгенти) 30 мл – 3 пакети у них однакова діюча речовина, тому на вибір,
- від плодожерки, листовійки, попелиці, трипсів і т.д. застосовуємо інсектициди Турбо Престо (від Сімейний сад) 6мл – 2 пакети, або Енжіо (від Сінгенти) 3,6 мл – 1 пакет у них однакова діюча речовина, тому на вибір, та Актара 1,4 г – 1 пакет,
- від оїдіуму і як допомога від кліщів застосовуємо фунгіциди Скутер (від Сімейний сад) 40 г – 1 пакет, або Теовіт Джет (від Сінгенти) 40 г – 1 пакет у них однакова діюча речовина, тому на вибір,
- від мільдью, чорної плямистості та сірої гнилі і т.д. застосовуємо фунгіциди – Ремонталь (від Сімейний сад) 50 г – 2 пакети, або Цілитель (від Укравіт) 50 г – 2 пакети, або Рідоміл Голд (від Сінгенти) 50 г – 2 пакети у всіх них однакова діюча речовина. Якщо вересень холодний і температура не піднімається вище +15°С, то ліпше використати препарати, які працюють при низьких плюсових температурах, але норму збільшуємо в 1,5-2 рази: Страж (від Укравіт) 15мл – 5 пакетів, або Мобіль (від Сімейний сад) 12 г – 4 пакети, або Хорус (від Сінгенти) 12 г – 4 пакети у них однакова діюча речовина, тому на вибір.
- підживлення рослин:
Плантатор 0-25-50 25 г – 1 пакет, але краще Хелатин Фосфор-Калій 40-27 50 мл – 1 пакет,
Бурштинова кислота 1,5 г – 1 пакет,
Прилипач – 1 пакет
ВАЖЛИВО!!! Всі ці інгредієнти окремо розчиняємо в воді і вже потім, розчиненими зливаємо в одне відро.
Власне все. Наступна обробка буде в лютому наступного року і все почнеться с початку.
З повагою,
Колектив росплідника ledi-flora.com.ua
наші телефони :
МТС +38(095) 696-73-93
Киевстар +38(097) 696-73-93
Лайф +38(073) 696-73-93
Щоб вибрати та замовити препарати нажміть на силку http://ledi-flora.com.ua/half_sections/36